Байрон і Україна Байрон ніколи не бував в Україні, але написавши поему «Мазепа»він досить впевненно описав природу і історію країни. Чим привабила його Україна? Можливо, як Греція, близькістю до “природного стану” й контрастністю европейській буржуазній цивілізації. Як і багато романтиків, Байрон захоплювався незайманою природою, стихійною та дикою, на яку ще не наклала свого відбитку “фальшива цивілізація”, і поетизував її.Саме такою уявлялася йому історично недавня Україна, її безмежні степи, про які він пише: … У цих степах живуть люди, такі ж вільні, як і навколишня незаймана природа, котрі не терплять ніякого поневолення, їхня кров кипить сильніше й несамовито рветься із будь-яких оков. Здається, Байрон симпатизує Мазепі, який боровся за суверенність України,тому що той був близьким за духом і помислами англійському лорду ,який боровся за незалежність Греції та Італії.
Этот комментарий был удален автором.
ОтветитьУдалитьЭтот комментарий был удален автором.
ОтветитьУдалитьЭтот комментарий был удален автором.
ОтветитьУдалитьБайрон і Україна
ОтветитьУдалитьБайрон ніколи не бував в Україні, але написавши поему «Мазепа»він досить впевненно описав природу і історію країни. Чим привабила його Україна?
Можливо, як Греція, близькістю до “природного стану” й контрастністю европейській буржуазній цивілізації. Як і багато романтиків, Байрон захоплювався незайманою природою, стихійною та дикою, на яку ще не наклала свого відбитку “фальшива цивілізація”, і поетизував її.Саме такою уявлялася йому історично недавня Україна, її безмежні степи, про які він пише: … У цих степах живуть люди, такі ж вільні, як і навколишня незаймана природа, котрі не терплять ніякого поневолення, їхня кров кипить сильніше й несамовито рветься із будь-яких оков.
Здається, Байрон симпатизує Мазепі, який боровся за суверенність України,тому що той був близьким за духом і помислами англійському лорду ,який боровся за незалежність Греції та Італії.
Спасибо большое за помощь!
ОтветитьУдалитьАвторизируйся, пожалуйста!
Удалить